HAMBURG I LUBEKA

Biuro Turystyczne GOLD TOURIST zaprasza do Hamburga i Lubeki


Hamburg – Stare średniowieczne i najważniejsze portowe miasto hanzeatyckie w północnych Niemczech, obecnie wolne miasto na prawach landu położone w ujściu Łaby do Morza Północnego. Drugie co do wielkości miasto niemieckie po Berlinie. Największy port morski w kraju z najstarszą i najsłynniejszą stocznią świata działającą po dzień dzisiejszy nieprzerwanie od 1877 roku, w której zbudowano wiele znanych statków i okrętów – między innymi nasz przedwojenny szkoleniowy „Dar Pomorza” oraz największy okręt III Rzeszy „ Bismarck”. Obok portu słynna w całej Europie dzielnica rozpusty – Repperbahn – kilkaset różnego rodzaju lokali, gdzie uprawia się nierząd. I również w dzielnicy portowej malownicza „Wenecja Hamburga” czyli położona nad samą wodą „uliczka” spichlerzy.

Miasto słynie również z najstarszej regularnie wydawanej po dziś dzień zresztą publicznej uczty na świecie w dniu 24 lutego, który kiedyś uważany był za początek wiosny. Ważny ośrodek kultury – to tu powstała pierwsza w Europie opera. Obecnie miasto liczące kilkaset teatrów jest trzecim miastem musicalowym na świecie. .Architektonicznymi perełkami w mieście jest między innymi barokowy kościół świętego Michała z platforma widokową (80 m), z której widać całe miasto oraz z bogatą fasadą z rzeźbami dwudziestu niemieckich królów i cesarzy ratusz miejski, połączony z istniejąca od wieku XVI giełdą. .Do malowniczych zakątków należy też unikalna tzw. „dzielnica wdów”, siedemnastowiecznych domków z ciągiem drewnianych schodów. Od końcu XX wieku w Hamburgu znajduje się siedziba Międzynarodowego Trybunału Praw Morza.
Lubeka – średniowieczna „stolica” związku miast kupieckich tzw. Hanzy. Bardzo bogata starówka z tysiącem obiektów wpisanych na listę UNESCO. Starówka miasta wpisana na listę Dziedzictwa Światowego UNESCO.. Bardzo bogata i cenna starówka miasta z oryginalnymi średniowiecznymi kamienicami (wśród nich kamienica Buddenbroków, bohaterów znanej powieści Tomasza Manna) oraz pięcioma kościołami z siedmioma wieżami, stad Lubeka zwana jest miastem siedmiu wież. Zachowane tez okazałe mury miejskie z dwiema słynnymi bramami, które do dnia dzisiejszego robią na zwiedzających miasto ogromne wrażenie – to jest Brama Holsztyńska i Brama Zamkowa. Lubeka to również rozkosz dla podniebienia – kawiarnia i cukiernia firmowa Niedereggera, znanego i zdolnego dziewiętnastowiecznego cukiernika, który za punkt honoru stawiał sobie wyrób słodyczy spełniających gusta książąt i królów – słodycze Niedereggera, a szczególnie udoskonalona przez niego receptura wyśmienitych marcepanów słyną z tego że mają małe ilości cukru, nie zawierają konserwantów ani glutenu.

Rathaus Hamburg


Bawiąc w Świnoujściu nie możecie Państwo nie skorzystać z okazji i nie zobaczyć tych słynnych z bogatymi tradycjami północnoniemieckich miejscowości oraz skorzystać z oferowanych przez nie smakowych rozkoszy.

Program i harmonogram wycieczki

Godzina Pozycja programowa
05:00 Zbiórka uczestników wycieczki. Podróż autokarem przez Niemcy, na trasie przewidziany postój na toaletę i śniadanie.
10:15 Zwiedzanie Hamburga rozpoczynamy od Kościoła św. Michała, a także malowniczego ” Zaułka Wdów”.
12:00 Przejazd przez dzielnicę St.Pauli ulicą Ripperbahn, dalej nabrzeżem portowym obok targu rybnego, doków stoczniowych, starego tunelu pod Łabą i dzielnicę spichlerzy – „Hamburską Wenecję” ( krotki postój na zdjecia)
12:30 Zwiedzanie Ratusza , Giełdy, Wenecji Hamburga traktu ” Młodych Panien”, kończąc na Kościele Św. Piotra z krótkim czasem wolnym przed wyjazdem do Lubeki.
15:00 Stary Port- spacer nabrzeżem spichlerzy, następnie Brama Holsztyńska i spichlerze solne; spacer po starówce miasta obok Ratusza, Kościoła Mariackiego, Domu Buddenbroków oraz czas wolny w słynnej cukierni Niedereggera.
17:30 Wyjazd w drogę powrotną do Świnoujścia, na trasie przewidziany postój przy autostradzie.
21:30 Powrót wycieczki do Świnoujścia, pożegnanie grupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *