Wyspa Rugia, Stralsund i Oceanarium

Wybrzeże Morza Bałtyckiego kryje wiele pięknych zakątków, których nie sposób ominąć w podróży i nie zachwycić się pięknem ich krajobrazu. Niewątpliwie takim miejscem jest największa niemiecka Wyspa Rugia, gdzie też Państwa zapraszamy.
Przejedziemy przez miasto Putbus- najmłodsze miasto Wyspy Rugii, z powodu świecącej bieli fasad budynków Putbus nosi do dziś przydomek ”białego miasta” . Następny w kolejności będzie Sellin największy kurort na wyspie Rugii.

Stralsund

Miasto – perełka wśród uzdrowiskowej architektury, budowle w różnych europejskich stylach. Eleganckie domy z reprezentacyjnymi fasadami i letnimi drewnianymi werandami zachwycają swoimi wykuszami, wieżyczkami i werandami.
Najbardziej urokliwe na wyspie molo ( 394 metrów) z ogrodem palmowym i pawilonem zakończone podwodną gondolą – dodatkowo płatną, z pokładu której można wejść w fascynujący podwodny świat Morza Bałtyckiego.
Prora – gigantyczny nazistowski ośrodek wypoczynkowy nad Bałtykiem na wyspie Rugia (pomiędzy Sassnitz a Binz). Obiekt rozciągający się na długości 4,5 km został zaprojektowany na 20 000 miejsc, nigdy jednak nie został ukończony i obecnie stanowi dobitny przykład architektury nazistowskiej.

Oceanarium w Stralsund

Niezapomniane wrażenie pozostawia widok kredowych wybrzeży klifowych Koenigstuhl. Biel stoku łączy się z żółtym piaskiem wąskiej plaży i dalej przechodzi w wyjątkową zieleń morza. W słoneczny dzień wszystko skrzy się i mieni tysiącem barw. To właśnie ten krajobraz zachwycił Friedricha, którego romantyczne przedstawienie tego miejsca urzeka ludzi podziwiających jego obrazy. Zatem czyż można ominąć w czasie letnich wycieczek Rugię, malownicze miejsce nad Bałtykiem?
Nasze zwiedzanie zakończymy w Stralsundzie w którym znajduje się Oceanarium z przepięknymi okazami flory i fauny morskiej. Starówka jest pełna zabytków, które zostały wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Program Wycieczki

GodzinaPozycja programowa
08.30Zbiórka uczestników wycieczki. Putbus- najmłodsze miasto Wyspy Rugii, z powodu świecącej bieli fasad budynków Putbus nosi do dziś przydomek ”białego miasta” .
11.30-12.45 Przyjazd do największego kurortu na wyspie Rugii – miejscowość SellinMiasto – perełka wśród uzdrowiskowej architektury, budowle w różnych europejskich stylach. Eleganckie domy z reprezentacyjnymi fasadami i letnimi drewnianymi werandami zachwycają swoimi wykuszami, wieżyczkami i werandami. Najbardziej urokliwe na wyspie molo (394 metrów) z ogrodem palmowym i pawilonem zakończone podwodną gondolą (dodatkowo płatną), z pokładu której, można wejść w fascynujący podwodny świat Morza Bałtyckiego
13.15-13.45Przyjazd do Prory – gigantyczny nazistowski ośrodek wypoczynkowy nad Bałtykiem na wyspie Rugia (pomiędzy Sassnitz a Binz). Obiekt rozciągający się na długości 4,5 km został zaprojektowany na 20 000 miejsc, nigdy jednak nie został ukończony i obecnie stanowi dobitny przykład architektury nazistowskiej. – spacer z przewodnikiem
Przejazd na Półwysep Jasmund „Królewski Tron wysoka na 118 m kredowa ściana stromo opadająca ku morzu
Sassnitz – przejazd przez stary port
16:15Stralsund – Oceanarium
2 godzinny pobyt w tym miejscu, gdzie na powierzchni prawie 9 tys. metrów kwadratowych znajduje
się 39 akwariów a w największym z nich o pojemności 2,6 mln litrów wody pływa między innymi 2,5 m rekin. Wielką atrakcją jest także 6-metrowy tunel pod akwarium. W szklanych gablotach prezentowane są najdziwniejsze ryby, meduzy i kałamarnice. W sumie jest zgromadzonych około 7 tys. gatunków zwierząt i roślin morskich żyjących w wodach Bałtyku, morzach północnych i północnym Atlantyku.
17.30Spacer po Starym Mieście, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO
20.30Powrót do Świnoujścia, pożegnanie uczestników wycieczki.

Cena obejmuje:
Podróż autokarem, zwiedzanie, opieka przewodnika, ubezpieczenie NW i KL
Koszty dodatkowe:
15 Euro – bilet do Oceanarium, 4.50 Euro – wejście na punkt widokowy Koenigstuhl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *