O Nas Oferta Przejazdy Autokarowe Bilety promowe Rezerwacja i sprzedaż biletów Dokumenty Galeria Kontakt
Wycieczki krajoweWycieczki zagraniczneKolonie i obozyParki rozrywkiWczasySANDRA SPATERMINYKatamaran WodniczkaWycieczki jednodniowe
Bilet on-line Przewozy krajowe Dowozy na lotnisko Polisa on-line Euro<26 on-line Karty i ubezpieczenia ISIC on-lin

CENTRUM TURYSTYKI I PRZEWOZY AUTOKAROWE "GOLD TOURIST"
ul. Konstytucji 3 Maja 8 A
72-600 Świnoujście
Tel. +48 91 322 34 70
Fax. +48 91 322 34 71
Kom. +48 605 303 906


Zmien jezyk na polski  Deutsche Sprache
Centrum Turystyki i Przewozy Autokarowe "Gold - Tourist" 72-600 Świnoujście, ul. Konstytucji 3 Maja 8 A. Tel: +48 91 322 34 70

Rezerwacje

Wejdź i zapisz się na jedną z naszych wycieczek

Dokumenty

Zbiór wzorów dokumentów oraz regulacji potrzebnych, aby uczestniczyć w wycieczce

Kontakt

Tutaj Państwo mogą zadać pytania za pomocą formularza on-line

OCEANARIUM STRALSUND

Oceanarium w Stralsund, jedna z najliczniej odwiedzanych przez mieszkańców regionu atrakcja turystyczna. Zwiedzający mogą obejrzeć różnorodne morskie przestrzenie życiowe począwszy od zalewu Greifswadzkiego, Bałtyku, Morza Północnego, północnego Atlantyku i Morza Polarnego. Największe akwarium to akwarium ławicowe o pojemności 2,6 milionów litrów. Woda w tym zbiorniku ma ponad dziewięć metrów głębokości. Panoramiczna szyba waży 22 ton i ma ponad 30 centymetrów grubości!  W Oceanarium są  dostępne między innymi : Akwarium Morza Bałtyckiego, Akwarium Morza Północnego oraz szereg wystaw tematycznych,np. "Wszechocean" przedstawiająca różnorodność  życia w morzu i jego oddziaływanie na otoczenie.   Na powierzchni 9,7 tys. m kw., w czterech budynkach połączonych z głównym holem schodami, galeriami i windami jest ok. 7 tys. gatunków roślin i zwierząt żyjących w wodach.


BERLIN

Berlin - stolica i największe miasto Niemiec. W porównaniu z innymi europejskimi miastami Berlin ze swoimi niepełna 800 latami jest dosyć młodym miastem, jednakże jego historia jest jedyna w swoim rodzaju. Berlin tętni życiem. Zmienia się każdego dnia. Pora zwiedzić stolicę, aby móc zachwycać się jej niepowtarzalnymi atrakcjami. W muzeach berlińskich znajdują się wyjątkowe eksponaty od czasów antycznych po sztukę dnia dzisiejszego, od Nefretete do Beuys. Muzea usytuowane na "wyspie muzeów" zapraszają do odwiedzin swych fascynujących kolekcji. Czekają również na Państwa spektakularne budowle Muzeum Żydowskiego i budynku "Pei-Erweiterungsbau" (zaprojektowanego przez znanego chińskiego architekta Pei). Do zakupów zachęca wiele miejsc w Berlinie: znana na cały świat ulica "Kurfürstendamm", słynny Dom Handlowy Zachodu ("KaDeWe"), elegancka ulica "Friedrichstraße" ze swoimi ekskluzywnymi butikami czy nowe centrum handlowe "Arkaden" przy placu Poczdamskim.

HOLANDIA

Holandia jest krajem bogatym w zabytki architektury z czasów Rzymian, Celtów i Franków. Bogata jest spuścizna w zakresie sztuk plastycznych i malarstwa z XVII wieku zwanego Złotym Wiekiem lub Wiekiem Rembrandta. Ponad połowa jej terytorium leży poniżej poziomu morza. Państwo jest znane ze swoich wiatraków, sera, chodaków, tulipanów, rowerów oraz wysokiego poziomu tolerancji. Amsterdam to miasto w pigułce o bogatej historii i kulturze, znany ze swych muzeów, atrakcji i swojej kosmopolitycznej atmosfery. Jedną z atrakcji typowych dla Amsterdamu jest rejs kanałami, z których słynie to miasto zwane Wenecją Północy. Haga, miejsce siedziby rządu, może nieco majestatyczne, ale również interesujące i pełne atrakcji. Warto zwiedzić kompleks Binnenhof (Parlament), miniaturowe miasteczko Madurodam oraz kilka z licznych muzeów i galerii malarstwa.

HAMBURG I LUBECKA

Hamburg, brama do świata, piękność, perła północy: Zielone miasto nad wodą nie bez powodu uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast Niemiec. Swoją atmosferą i nadmorskim urokiem Hamburg oczaruje każdego, kto był tu choćby raz. Każdego dnia  można tu odkryć, przeżyć i podziwiać coś nowego. Hamburg jest drugą co do wielkości metropolią Niemiec. Światowy charakter nadają miastu eleganckie pałace kupieckie i wspaniałe promenady, międzynarodowe musicale, pasaże handlowe i dzielnica St. Pauli. Powiew dalekiego świata dociera aż po Dzielnicę Spichlerzy (Speicherstadt) i kanały. Tereny zielone i parki sprawiają, że Hamburg jest najbardziej zielonym miastem Niemiec. Lubeka to miasto w północnych Niemczech, w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn. Leży przy ujściu rzeki Trave nad Zatoką Lubecką.  Jest jednym z większych portów w Niemczech, jest to dawne główne miasto Ligi Hanzeatyckiej. Między Zatoką Kilońską a Zatoką Lubecką rozciąga się krajobraz jak z bajki – park przyrodniczy Szwajcaria Holsztyńska (Naturpark Holsteinische Schweiz).

KOPENHAGA

Kopenhaga - stolica i największe miasto Królestwa Danii. Czwarte co do wielkości miasto Skandynawii, po Sztokholmie, Oslo i Helsinkach. Dania, najstarszego królestwa na świecie, jest miastem fascynującym i świetnie nadaje się na spędzenie zarówno wakacji, jak i krótkiego weekendu, bez względu na porę roku, gust i wiek odwiedzających. Miasto położone jest nad cieśniną Sund na wschodnim krańcu Zelandii oraz północnym wybrzeżu wyspy Amager. Centrum od zachodu w kierunku północnym otaczają trzy tworzące półkole jeziora, od północy otacza ją cytadela, od wchodu port, a na południu plac Ratuszowy. Wewnątrz tego czworoboku prezentuje się stare śródmieście, na które składają się dobrze zachowane budynki, ulice, place, studnie i przejścia. Kopenhaga w zadziwiający sposób łączy w sobie kameralność i cechy jednej z europejskich metropolii. Zamieszkuje ją 626 tys. osób, przy czym cały zespół miejski (tzw. Wielka Kopenhaga) liczy 1.7 mln. mieszkańców.

Odwiedź nas na facebook
Wycieczka do Holandii

TransportTanie noclegi w Świnoujściu dla grup

Dane adresowe:


CENTRUM TURYSTYKI
I PRZEWOZY AUTOKAROWE
"GOLD TOURIST"
ul. Konstytucji 3 Maja 8 A
72-600 Świnoujście

Telefon do biura:

Tel. +48 91 322 34 70
Fax. +48 91 322 34 71
Kom. +48 605 303 906

E-mail: info@gold-tourist.pl

GG: 4541630
Skype:gold-tourist